2x apartmán pro 6 osob, 1x dům pro 6 osob

Na tuto lokalitu se nevztahují námi nabízené slevy !  

LOKALITA JE REGISTROVANÁ - možný vývoz 18 kg filet

Osada Bergsfjord leží na severním pobřeží poloostrova Loppa, hned vedle rybářsky vyhlášených osad Sor-Tverfjord a Sandland. Bergsfjord je z rybářského hlediska velice atraktivní místo, okolní vody nabízejí ty nejlepší místa pro lov trofejních ryb. Bergsfjord kromě rybaření nabízí rovněž celou řadu možností k výletům do okolní přírody, zdejší hory jezera a ledovce jsou vhodné pro jednoduché procházky i náročné tůry. Bergsfjord je vesnička uprostřed nádherné přírody turistickým ruchem zatím nepolíbená, žije zde asi 70 stálých obyvatel. Ve vesnici najdete dobře vybavený obchod s čerpací stanicí. Spojení Bergsfjord s pevninou zajišťuje trajekt, který jezdí jednou denně kromě soboty z města Oksfjord (doba plavby 1h 40minut). Orientační čas odjezdu trajektu PO,ÚT,ST,ČT,PÁ,NE tam 19:00 hod. a zpět 7:20 hod. ÚT jede trajekt z Oksford ještě 8:20 hod. a z Bergsfjord 13:50 hod., NE odjíždí trajekt z Bergsfjord 17:05 hod. a v letních měsících od 1.6.-31.8. navíc odjíždí trajekt z Oksfjord v NE v 13:30 hod. a v SO z Bergsfjordu 12:05 hod. Dále je možné využít letecké dopravy do Alty a využít letištní autobus z Alty do Oksfjordu k trajektu. 

Trajekt Oksfjord-Bergsfjord-SorTverrfjord (1hodina 40minut plavby, cena za osobní automobil včetně 4 os. je cca 600 NOK) 

Dopravu osob se zavazadly - bez automobilů zajišťuje expresní osobní loď (hurtigbat) LoppaXpressen z měst Alta/Hammerfest a Oksfjord do Bergsfjord.

Ubytování je ve dvou domech Oranžový dům je cca 800 m od kotviště lodí a filetárny, dům je rozdělen na dva samostatné apartmány pro 6 osob. Modrý dům pro 6 osob se nachází na překrásném místě přímo u moře asi 800 m od centra vesnice. Kotviště lodí a filetárna je přímo před domem.

Oranžový dům - apartmán 1

Má velikost 60m2, nachází se v přízemí a je určený až pro šest rybářů, má tři samostatné pokoje se dvěmi lůžky. Obývací pokoj s TV , dvd, wifi . Plně vybavený kuchyňský kout, sklokeramický sporák, trouba, myčka, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba. Koupelna se sprchovým koutem a wc. Předsíň a venkovní terasa. Z obýváku a terasy je krásný výhled na moře a okolní hory. Předpokládá se, že hosté po sobě nahrubo uklidí.

Oranžový dům - apartmán 2

Má velikost 70m2, nachází se v prvním patře, je určený až pro šest rybářů, má samostatný vchod z druhé strany domu. Tři ložnice z toho jedna třílůžková, jedna dvoulůžková a jedna jednolůžková. Obývací pokoj s TV, dvd, wifi. Plně vybavená kuchyně, sklokeramický sporák, trouba, myčka, lednice , mrazák, mikrovlnná trouba. Koupelna se sprchovým koutem a wc. Předsíň, terasa i balkon. Z obýváku a terasy je nádherný výhled na moře a okolní hory. Předpokládá se, že hosté po sobě nahrubo uklidí.

Zahradní chatka

Na zahradě oranžového domu je chatka o velikosti 10m2, kde by v případě větší skupiny osob mohli po domluvě v letních měsících přespávat další dvě osoby, v chatce je patrová postel, elektřina, není tekoucí voda.

Filetárna se nachází v přístavu u modrého domu cca 800m. V přístavu se dá pohodlně zaparkovat. Pro tyto apartmány je k dispozici místnost s mrazáky a sušárnou na obleky. Ke každému apartmánu jsou dva mrazáky o objemu 500 l. V přístavu u modrého domu jsou přidány stoly na pohodlné filetování pro všechny rybáře, čtyři jsou přímo na mole a dva na terase pod filetárnou. Rybáři jsou povinni po sobě vždy ve filetárně uklidit!

Modrý dům

Dům má velikost 70m2. Je určený až pro šest rybářů. V přízemí se nachází předsíň, plně vybavená kuchyň se sporákem, troubou, myčkou, lednicí s mrazákem a mikrovlnnou troubou. Obývací pokoj s TV, dvd, wifi. Koupelna se sprchovým koutem a wc. Dvě terasy ze kterých je nádherný výhled na moře a okolní hory. V prvním patře jsou dvě ložnice, každá se třemi samostatnými lůžky. V suterénu je místnost s dvěma mrazáky o objemu 400 a 500 l a ještě jedna koupelna se sprchovým koutem a wc. Filetárna s tekoucí vodou a osvětlením, může zde pracovat až šest rybářů. Molo s loděmi stojí přímo před domem a filetárnou. Předpokládá se, že hosté po sobě nahrubo uklidí. 

Rybářská sezóna začíná na Loppě na začátku března a trvá do října. Místní vody jsou významným lovištěm trofejních tresek obecných, zejména na jaře v březnu a dubnu, kdy se k pobřeží připlouvají vytřít obrovská hejna matečních tresek obecných. Běžně se loví kusy přes dvacet kilo a když je štěstí podaří se i tresky o váze okolo třicet kilo. Loví se zde i velké tresky tmavé dosahující velikosti až 130 cm. Nejlepší čas na velké tresky tmavé je srpen a září. Velice snadno zde ulovíte vlkouše, který se zde vyskytuje v hojném počtu, především v letních měsících. V hloubkách od 150 metrů se loví mořští okouni. Ale to nejdůležitější proč si rybáři zamilovali rybolov na Loppě, jsou halibuti. Rozsáhlé písčiny kolem ostrovů Silda a Loppa jsou tím nejlepším místem pro lov trofejních halibutů, kteří se zde loví celoročně, ale ten nejlepší čas na opravdu velké kusy je srpen a září. Velkou výhodou této lokality je umístění mezi fjordy, kde se dá chytat i za velmi špatného počasí. V blízkém okolí Bergsfjord je velké množství dobrých lovišť, na ty nejlepší místa k ostrovům Silda a Loppa trvá cesta 15 až 30 minut. Další velkou výhodou této lokality je český majitel, který je sám vášnivý rybář a ochotně vám poradí ty nejlepší místa kam na ryby, co použít za nástrahy, jak udělat správnou montáž na halibuta. V každé GPS jsou na mapě vyznačeny ty nejlepších místa.Pro méně zkušené rybáře, kteří tuto lokalitu neznají, je možné najmout si majitele jako průvodce, cena za jeden den je 1000 Nok. Všechny lodě jsou osazeny špičkovými motory Yamaha , všechny mají echolot, gps s mapovým plotrem, menu v českém jazyce. Benzín do lodí si mohou zákazníci kupovat sami u místní čerpací stanice, nebo ho zajistí majitel. Lodě se půjčují a vrací s plnou nádrží, zákazníci jsou povinni vracet loď uklizenou a čistou.

Ceník 2024 ubytování, povlečení, závěrečný úklid:

Ubytování

Počet os.

1.3.-30.9.

Apartmán 1

6

38 120,- Kč

Apartmán 2

6

39 270,- Kč

Modrý dům

6

43 890,- Kč

ubytování 7 a 8 os. v zahradní chatce ( Oranžový dům, apt. č. 2 ): 2 950,- Kč/os.

 

Ceník lodě/týden:

1x Wilde 22ft,150hp, echolot, GPS: 38 500,- Kč

1x Kvaerno 20ft,70hp, echolot, GPS: 22 330,- Kč

1x Kvaerno 20ft,115hp, echolot, GPS: 25 600,- Kč

1x Kvaerno 22ft,150hp, echolot, GPS: 26 760,- Kč

Na místě se vybírá vratná kauce na dům 200,-€ a na loď 200,- €.

 

Není určen nástupní ani konečný den !


Oranžový dům - apartmány

       


Modrý dům

       

       

       


Lodě